5 rzeczy, o których musisz wiedzieć jadąc do Nowej Rudy

Źródło: https://flic.kr/p/ccB2M, CC 2.0

Dojazd do Nowej Rudy nie jest trudny.  Chcemy jednak zwrócić uwagę na kilka faktów.

1. Nowa Ruda leży na Dolnym Śląsku i nie należy jej mylić z Rudą Śląską. Są to dwa różne miasta..

2.  Turniej odbywa się w dzielnicy Słupiec. Przystanek autobusowy, na którym najlepiej wysiąść to  „Nowa Ruda-Słupiec skrzyżowanie”.  Przystanek jest oddalony o zaledwie 300 metrów od Centrum Turystyczno-Sportowego, w którym odbywa się wydarzenie. CTS to kompleks atrakcyjnie wyglądającej  hali, basenu, hotelu i boiska piłkarskiego. W pobliżu znajduje się również supermarket Intermarche.

3. Sąsiednie miasta, w których można zaplanować przesiadki (w przypadku połączeń kolejowych lub autobusowych) to Kłodzko (oddalone o ok. 15 km od Nowej Rudy) oraz Wałbrzych (ok. 40 km od Nowej Rudy).

4. Pomiędzy Wałbrzychem, Nową Rudą, a Kłodzkiem znajduje się pięknie położona linia kolejowa.  Jest ona obsługiwana przez Koleje Dolnośląskie (www.kolejedolnoslaskie.eu).

Uwaga: dworzec kolejowy, podobnie jak autobusowy umiejscowiony jest w dzielnicy Centrum. Z racji odległości od miejsca rozgrywania  Turnieju radzimy dojechać na Turniej autobusem.  Zachęcamy natomiast do powrotu pociągiem.

5. Pomiędzy dzielnicą Centrum, a Słupiec funkcjonuje prywatna komunikacja busowa.  Nie jest ona jednak zintegrowana dlatego prosimy pytać kierowców o przystanki, na których najlepiej wysiąść w dzielnicy Centrum.  Jeśli wchodzicie do busa lub autobusu w Centrum najlepiej kierować się w stronę dworca autobusowego, przy którym umieszczone są również przystanki prywatnych przewoźników.

6. Najdogodniejszym sposobem dotarcia na XII Turniej jest przyjazd własnym samochodem.

Tagi: , ,