8 porad o tym jak dojechać na Turniej

DSC_0108

fot. Piotr Golak

Dojazd do Nowej Rudy nie jest trudny.  Chcemy jednak zwrócić uwagę na kilka faktów.

1. Nowa Ruda leży na Dolnym Śląsku i nie należy jej mylić z Rudą Śląską. Są to dwa różne miasta.

2.  Turniej odbywa się w Nowej Rudzie w dzielnicy Słupiec. Przystanek autobusowy, na którym najlepiej wysiąść to „Nowa Ruda-Słupiec skrzyżowanie”.  Przystanek jest oddalony o zaledwie 300 metrów od Centrum Turystyczno-Sportowego, w którym odbywa się wydarzenie. CTS to kompleks atrakcyjnie wyglądającej hali, basenu, hotelu i boiska piłkarskiego. W pobliżu znajduje się również supermarket Intermarche.

3. Sąsiednie miasta, w których można zaplanować przesiadki (w przypadku połączeń kolejowych lub autobusowych) to Kłodzko (oddalone o ok. 15 km od Nowej Rudy) oraz Wałbrzych (ok. 40 km od Nowej Rudy). Nowa Ruda jest położona 80 km od Wrocławia. W stolicy Dolnego Śląska bezpośrednie autobusy i busy do Nowej Rudy odjeżdżają z przystanków przy ul. Dawida (nieopodal dworca kolejowego i autobusowego). Trasę obsługuje firma Beskid (http://beskid-przewozy.pl).

4. A teraz gratka dla fanów pociągów. Pomiędzy Wałbrzychem, Nową Rudą, a Kłodzkiem znajduje się jedna z najpiękniejszych w Polsce linii kolejowych.  Jest ona obsługiwana przez nowoczesne szynobusy Kolei Dolnośląskich (www.kolejedolnoslaskie.eu). Do Wałbrzycha dojedziesz Pendolino, a do Kłodzka regularnie kursują pociągi z Wrocławia. Szczegółowy rozkład sprawdzisz na stronie www.pkp.pl

Uwaga: dworzec kolejowy, podobnie jak autobusowy umiejscowiony jest w dzielnicy Centrum. Z racji odległości od miejsca rozgrywania Turnieju radzimy dojechać do Nowej Rudy autobusem.  Zachęcamy natomiast do powrotu pociągiem. Jeśli jednak wybierzesz pociąg, aby dotrzeć do Nowej Rudy radzimy zamówić wcześniej taksówkę. Poniżej lista kierowców, którzy posiadają 6 i 7-osobowe samochody.

5. Pomiędzy dzielnicą Centrum, a Słupiec funkcjonuje prywatna komunikacja busowa.  Nie jest ona jednak zintegrowana dlatego prosimy pytać kierowców o przystanki, na których najlepiej wysiąść w dzielnicy Centrum. Jeśli wchodzicie do busa lub autobusu w Centrum najlepiej kierować się w stronę dworca autobusowego, przy którym umieszczone są również przystanki prywatnych przewoźników. Komunikację zapewniają także autobusy PKS.

6. Rekomendujemy przyjazd na Turniej kilka dni wcześniej, aby zwiedzić okolicę oraz rywalizować będąc w pełni wypoczętym. Centrum Turystyczno-Sportowe w swoim hotelu udziela dla uczestników i opiekunów specjalnej zniżki na zakwaterowanie. O najlepszych atrakcjach regionu napiszemy niebawem;-)

7. Najwygodniejszym sposobem dotarcia na XVI Turniej Wiedzy „Pierwsza Pomoc” jest przyjazd własnym samochodem. Przy obiektach CTS-u znajduje się kilkaset miejsc parkingowych położonych zaledwie kilkadziesiąt metrów od wejścia do hali.

8. Aby szybko sprawdzić najlepsze połączenia rekomendujemy użycie jednej ze stron do wyszukiwania połączeń, takich jak np. e-podroznik.pl

Ps. Jeśli znacie alternatywne możliwości to poinformujcie nas o nich na info@turniejpierwszapomoc.pl 🙂

Tagi: ,