Ratowanie na 18. urodziny

W maju 18. edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc”. Do Nowej Rudy przyjadą szkoły z całej Polski. Rejestracja trwa.

Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej jak co roku zorganizuje Turniej, w którym wezmą udział drużyny ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski.

– To wielkie święto ratownictwa. Chcemy promować uczenie i udzielanie pierwszej pomocy. Zapał uczniów do doskonalenia się i sprawdzania swoich umiejętności, jak co roku zachęca nas do przygotowania wydarzenia na najlepszym możliwym poziomie – mówi Julian Golak, główny organizator wydarzenia i dodaje, że jak co roku zainteresowanie jest bardzo duże. Na Turniej zarejestrowały się już m.in. reprezentacje szkół z Warszawy, Nysy, Radomia, czy też Kępna. Organizatorzy zachęcają do jak najszybszej rejestracji drużyn szkolnych ze względu na ograniczoną ilość miejsc.

Turniej składa się z dwóch części. Podczas pierwszej sprawdzana jest wiedza teoretyczna uczestników. W drugiej odsłonie Komisja Konkursowa ocenia praktyczne umiejętności ratowania ludzkiego życia przez młodzież biorącą udział w Turnieju. Na tej podstawie przyznawane są nagrody w trzech kategoriach „do 16 roku życia”, „powyżej 16 roku życia” oraz „Najlepsi we współpracy” dla drużyny, która najlepiej ze sobą kooperuje. W ubiegłych latach nagrodami były m.in. wyjazdy do Brukseli, Strasburga i Pragi, a także szkolenia z zakresu ratownictwa górskiego.

W organizację Turnieju zaangażowanych jest kilkanaście organizacji i instytucji.


W przerwie rywalizacji co roku organizatorzy przygotowują specjalistyczny pokaz, podczas którego profesjonaliści pokazują jak ratować ludzkie życie np. podczas wypadku lub pożaru.

Turniej odbędzie się w poniedziałek 18 maja 2020 roku w Centrum Turystyczno-Sportowym w Nowej Rudzie-Słupcu. O 8.30 rozpocznie się rejestracja szkół, a o 9.15 wydarzenie zostanie oficjalnie otwarte. Szczegóły na stronie internetowej organizatora www.turniejpierwszapomoc.pl

Zarejestruj się już teraz