Specjalnie dla młodzieży z Ukrainy – kategoria mieszana

Zapraszamy do udziału w XIX Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc”. Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 30 maja 2022 roku. Z uwagi na obecną sytuację utworzyliśmy nową kategorię rywalizacji, w której wziąć będą mogły drużyny złożone z młodzieży ukraińskiej.

Po dwóch latach przerwy związanej z pandemią Covid-19 ponownie zorganizujemy w formie stacjonarnej Ogólnopolski Turniej Wiedzy „Pierwsza Pomoc”. Do Nowej Rudy przyjadą szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z całej Polski. Rejestracja trwa.

– Po dwóch latach przerwy wracamy do organizacji wydarzenia w formule stacjonarnej. Chcemy na nowo zintegrować uczestników, zmotywować do działania oraz promować uczenie i udzielanie pierwszej pomocy – mówi Julian Golak, główny organizator wydarzenia. Organizatorzy zachęcają do jak najszybszej rejestracji drużyn szkolnych ze względu na ograniczoną ilość miejsc.

Turniej składa się z dwóch części. Podczas pierwszej sprawdzana jest wiedza teoretyczna uczestników. W drugiej odsłonie Komisja Konkursowa ocenia praktyczne umiejętności ratowania ludzkiego życia przez młodzież biorącą udział w Turnieju. Na tej podstawie przyznawane są nagrody w czterech kategoriach „do 16 roku życia”, „powyżej 16 roku życia” oraz „Najlepsi we współpracy” dla drużyny, która najlepiej ze sobą kooperuje. Nowością jest kategoria mieszana, w której wezmą udział uczniowie z Ukrainy. W tym wypadku nie wymagamy przynależności do żadnej ze szkół w Polsce – wystarczy grupa 4 uczniów w wieku 10-18 lat, chętnych do nauki pierwszej pomocy i rywalizacji turniejowej.

W ubiegłych latach nagrodami były m.in. wyjazdy do Brukseli, Strasburga i Pragi, a także szkolenia z zakresu ratownictwa górskiego.

W organizację Turnieju zaangażowanych jest kilkanaście organizacji i instytucji.


W przerwie rywalizacji co roku organizatorzy przygotowują specjalistyczny pokaz, podczas którego profesjonaliści pokazują jak ratować ludzkie życie np. podczas wypadku lub pożaru.

Turniej odbędzie się w poniedziałek 30 maja 2022 roku w Centrum Turystyczno-Sportowym w Nowej Rudzie-Słupcu. O 8.30 rozpocznie się rejestracja szkół, a o 9.15 wydarzenie zostanie oficjalnie otwarte. Szczegóły na stronie internetowej organizatora www.turniejpierwszapomoc.pl

Zarejestruj się już teraz

Udział w wydarzeniu jest darmowy.