Szkolenie dla najlepszych

Laureaci XVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc” uczyli się jak ratować ludzkie życie w górach. Szkolenie specjalistyczne zorganizowało Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej wraz z Grupą Wałbrzysko-Kłodzką GOPR.

W szkoleniu, które odbyło się 23 i 24 czerwca 2018 w Sokolcu wzięło udział 32 najlepszych uczestników XVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc”.

Trening rozpoczęła część teoretyczna, podczas której swoją prelekcję wygłosił m.in. prof. Tomasz Kręcicki – ordynator Kliniki Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Część praktyczna to zajęcia w Górach Sowich, które przeprowadzili instruktorzy Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej GOPR. Uczniowie mogli m.in. sprawdzić swoje umiejętności w zabezpieczaniu poszkodowanego oraz transporcie poszkodowango wózkiem alpejskim.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy „Pierwsza Pomoc” to jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce. Co roku kilkuset uczniów przyjeżdża do Nowej Rudy, aby sprawdzić swoje umiejętności z zakresu pierwszej pomocy. 16. edycja Turnieju odbyła się 21 maja 2018 r. Wzięły w niej udział 44 szkoły z całej Polski.

#firstaid#pierwszapomoc #szkolenie#sokolec#gorysowie #dolnyslask#GOPR

Post udostępniony przez Turniej Wiedzy Pierwsza Pomoc (@turniejpierwszapomoc)