Emilia Wieczorek

Bez wątpienia uczestnictwo w Turniejach oraz późniejsza pomoc przy ich organizacji bardzo wpłynęła na mój rozwój osobisty. Dziś swoją wiedzę zdobytą dzięki tamtym chwilom wykorzystuję podczas pracy na największym festiwalu w Polsce – mowa o Przystanku Woodstock. Mam możliwość rozwoju w Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas różnego rodzaju wydarzeń np. Finału WOŚP.

Emilia WieczorekChciałabym podzielić się z Państwem moimi doświadczeniami związanymi z Turniejami Wiedzy „Pierwsza Pomoc”, które od wielu lat organizowane są przez Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej. Moje doświadczenia są o tyle ciekawe, iż miałam przyjemność uczestniczyć w nich zarówno jako reprezentantka szkoły, następnie od strony organizacyjnej. Z pewnością mogę stwierdzić, że osoby zaangażowane w Turniej Wiedzy poświęcają wiele czasu i pracy aby stworzyć dla wielu z Państwa to wyjątkowe wydarzenie. Daje ono ogromne możliwości dla uczestników. To właśnie dzięki takim wydarzeniom młodzi ludzie przełamują bariery i zdobywają odwagę na pomoc drugiej osobie. Często przechodzimy obojętnie wobec osoby poszkodowanej, nie z powodu egoizmu tylko z obawy, że możemy jeszcze bardziej zaszkodzić. Bez wątpienia uczestnictwo w Turniejach oraz późniejsza pomoc przy ich organizacji bardzo wpłynęła na mój rozwój osobisty. Dziś swoją wiedzę zdobytą dzięki tamtym chwilom wykorzystuję podczas pracy na największym festiwalu w Polsce – mowa o Przystanku Woodstock. Mam możliwość rozwoju w Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas różnego rodzaju wydarzeniach np. Finał WOŚP. W tym roku pracować będę dla Fundacji Anny Dymnej podczas Ogólnopolskich Dni Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko” – Festiwal „Zaczarowanej Piosenki” w Krakowie oraz w ΑΡΚΤΟΥΡΟΣ w Grecji.

Chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim Organizatorom Turnieju Wiedzy „ Pierwsza Pomoc” za udzielane mi przez lata wskazówki, wsparcie i chęci do dzielenia się swoją wiedzą. Przyjaźnie, które nawiązałam w tamtym okresie są dla mnie niezmiernie ważne. Ogromne podziękowania kieruję przede wszystkim w stronę  Pana Juliana Golaka oraz Pani Marioli Studzińskiej. Okres dorastania jest niezmiernie ważny w rozwoju każdego młodego człowieka, dlatego też powinien być prawidłowo ukierunkowany. Co zostanie zaszczepione w okresie młodzieńczym i będzie pielęgnowane bez wątpienia zaprocentuje w przyszłość.  Zachęcam wszystkich do udziału w Turnieju, biorąc w nim udział już wygraliście – doświadczenie, które może uratować każdego człowieka, Waszych bliskich.

Emilia Wieczorek