Turniej Online 1 czerwca

Ostatnie kilkanaście miesięcy było i jest jednym z największych wyzwań dla nas wszystkich. Z wielu powodów tegoroczny Turniej nie może się odbyć w formie stacjonarnej. Chcemy docenić pracę uczniów i opiekunów. Dlatego zapraszamy na Turniej Wiedzy „Pierwsza Pomoc” online. Zrealizujemy go 1 czerwca, a szczegóły znajdziecie poniżej.

Co i jak?

Program jest następujący. Wydarzenie potrwa ok. 3 godzin. Rozpoczniemy od krótkiego kilkuminutowego wprowadzenia. Po nim zapraszamy na pitching round. Każda z drużyn w 4 minuty przedstawi swoje sposoby na naukę pierwszej pomocy, rozwijanie swojej pasji i planowanie przyszlości związanej z pomaganiem ludziom.

Po tej części zapraszamy do interaktywnego głosowania na najlepszy pitch. Zwycięska drużyna otrzyma od nas specjalne upominki.

Następnie nasz ekspert opowie o tym jak zmieniło się ratowanie ludzkiego życia w ostatnich kilkunastu miesiącach. Jak wyglądają procedury? Jak wygląda praca w pogotowiu ratunkowym od kuchni?

A teraz najważniejsza część: test zamknięty złożony z 40 pytań. Do każdego z pytań zaproponujemy 4 odpowiedzi. Tylko jedna będzie poprawna. Na odpowiedź drużyna będzie mieć 25 sekund. Liczy się nie tylko poprawna odpowiedź, ale także szybkość odpowiedzi. Test zostanie zrealizowany poprzez platformę Kahoot.it

Na zakończenie przeprowadzimy zdalną transmisję ogłoszenia wyników.

Zdajemy sobie sprawę, że ratowanie ludzkiego życia to przede wszystkim praktyka, a nie test online. W obecnych warunkach organizacja wydarzenia na ok. 500 osób mogłaby przynieść jednak więcej negatywnych niż pozytywnych rezultatów.

Jak traktować wydarzenie online?

Z uśmiechem na twarzy jako docenienie starań, dziesiątek godzin poświęconych na naukę zasad pierwszej pomocy. Wspierajmy się nawzajem, dodajmy sobie motywacji, energii i sił. Mamy nadzieję, że wygra najlepszy. Szykujemy już specjalne nagrody.

Kto może wziąć udział? O której rozpocznie się Turniej?

Wystarczy przesłać poniższy formularz i odpowiedzieć na 6 pytań:

  1. Nazwa szkoły i rodzaj (podstawowa lub ponadpodstawowa)

2. Imiona i nazwiska uczestników

3. Imię i nazwisko opiekuna

5. E-mail opiekuna

6. Preferowany czas przeprowadzenia Turnieju:
a) 8.00 – 11.00
b) 12.00-15.00
c) 15.00-18.00

Rejestracja zakończy się 20 maja 2021 roku. Szczegółowe informacje i dane dostępowe przesłane zostaną 21 maja drogą mailową.