Uczyli się ratować w górach

Ponad 40. osób uczyło się jak ratować ludzkie życie w górach. Szkolenie specjalistyczne było nagrodę dla laureatów XV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc”.

W szkoleniu, które odbyło się 18 i 19 lipca 2017 r. w Sokolcu wzięło udział ponad 40. najlepszych uczestników tegorocznej edycji XV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc”.
Trening rozpoczęła część teoretyczna, podczas której swoją prelekcję wygłosił m.in. prof. Juliusz Jakubaszko – prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej. Część praktyczna to zajęcia w Górach Sowich, które przeprowadzili instruktorzy Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej GOPR. Uczniowie mogli m.in. sprawdzić swoje umiejętności w zabezpieczaniu poszkodowanego, transporcie wózkiem alpejskim oraz docieraniu do potrzebującego z pomocą lin.

Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej było głównym organizatorem wydarzenia.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy „Pierwsza Pomoc” to jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce. Co roku kilkuset uczniów przyjeżdża do Nowej Rudy, aby sprawdzić swoje umiejętności z zakresu pierwszej pomocy. 15. edycja Turnieju odbyła się 22 maja 2017 r. Wzięło w niej udział 51 szkół z całej Polski.

Zdjęcia z tego wydarzenia dostępne są tutaj