Wyniki Turnieju Online

W tym roku nie zrealizowaliśmy XVIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc” w formule stacjonarnej. Wysiłki uczniów i ich opiekunów nie poszły jednak na marne. Drużyny wzięły w udział w rywalizacji online, aby sprawdzić wiedzę teoretyczną, rozwinąć umiejętności miękkie i wymienić się swoimi doświadczeniami.

W wydarzeniu wzięło udział 17 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Pierwsza część zabawy to 4 minutowe prezentacje drużyn – round pitch. Następnie drużyny odpowiadały na 40 pytań przygotowanych przez dr Dominika Gałuszkę – wykładowcę akademickiego, a jednocześnie zawodowo związanego z systemem ratownictwa oraz Katarzynę Ślusarczyk – pasjonatkę pierwszej pomocy, fizjoterapeutkę i studentkę ratownictwa medycznego.

W łącznej klasyfikacji najlepszą drużyną okazała się Szkoła Podstawowa im. pułkownika Stanisława Królickiego w Izabelinie. Drugie miejsce zanotowała Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 ze Strzegomia, a podium zamknęło IX Liceum Ogólnokształcące w Sosnowcu.

Wśród szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsce zajęło IX Liceum Ogólnokształcące w Sosnowcu tuż przed Akademickim Liceum Ogólnokształcącym Pryzmat w Pruszkowie i drugą drużyną IX LO w Sosnowcu.

Wśród szkół podstawowych wygrała Szkoła Podstawowa im. pułkownika Stanisława Królickiego w Izabelinie. Drugie miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 ze Strzegomia, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 100 w Warszawie.

Rywalizacja odbywała się poprzez platformę Kahoot. Liczyło się nie tylko udzielenie poprawnej odpowiedzi, ale także czas reakcji.

Zwycięzców – najlepszą szkołę z klasyfikacji szkół podstawowych i ponadpodstawowych zapraszamy na szkolenie z zakresu ratownictwa w warunkach górskich.

Wydarzenie odbyło się 1 czerwca 2021 roku.

Wyniki: