Wyniki XV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc”

15. edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc” już za nami. Sprawdźcie wyniki:)

Najlepszą drużyną w kategorii szkół gimnazjalnych okazało się Powaitowe Gimnazjum Dwujęzyczne z Kłodzka. Drugie miejsce po dogrywce wywalczyło Gimnazjum nr 18 im. Noblistów Polskich ze Szczecina.
Wśród szkół ponadgimnazjalnych triumfowali przedstawiciele Zespołu Szkół Alternatywnych w Kłodzku. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej z Lubania zajął drugie miejsce. Po weryfikacji wyników na trzecim miejscu stanęły drużyny: Zespołu Szkół Samochodowych ze Szczecina, I Liceum Ogólnokształcącego z Kłodzka, Zespołu Szkół z Libiąża oraz I LO z Wałbrzycha.

Najlpeszym uczestnikiem – osobowością Turnieju została Maja Trawińska.

W Turnieju wzięło udział 51 szkół, wśród których 30 stanowiły reprezentacje placówek ponadgimnazjalnych, a 21 szkół gimnazjalnych.

W tym roku wartość puli nagród osiągnęła kilkanaście tysięcy złotych. Najlepsi uczestnicy wyjadą do Brukseli na zaproszenie Kazimierza Michała Ujazdowskiego. Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej wspólnie z GOPR-em i Polskim Towarzystwem Medycyny Ratunkowej zorganizują natomiast specjalistyczne szkolenie ratownicze. Najlepsi młodzi ratownicy będą uczestniczyć także Zimowej Konferencji Medycyny Ratunkowej i Intensywnej Terapii 2018. Laureaci dostali również specjalistyczną literaturę oraz profesjonalne apteczki.

Komunikat:
Po weryfikacji – ponownym przeliczeniu i sprawdzeniu wyników ex aequo trzecie miejsce zajęły cztery drużyny, które osiągnęły tyle samo punktów. Dostaną one takie same nagrody, dyplomy i medale, a przede wszystkim zapraszamy je do udziału w specjalistycznym szkoleniu z zakresu ratownictwa górskiego, które odbędzie się w Górach Sowich.

Szkoły gimnazjalne – Wyniki XV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc”

Szkoły ponadgimnazjalne – Wyniki XV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc”

Zdjęcia z XV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc”

 

Tagi: ,