Wyniki XVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc”

16. edycja Turnieju za nami. Kilkuset uczestników z całej Polski i ponad 7,5 litra oddanej w krwiobusie krwi – tak w skrócie można opisać XVI Ogólnopolski Turniej Wiedzy „Pierwsza Pomoc”.

Do Nowej Rudy przyjechały 44 szkoły, spośród których 29 reprezentowało szkoły ponadpodstawowe, a 15 rywalizowało w kategorii podstawowych.

Najlepszą drużyną w kategorii szkół podstawowych okazała się wałbrzyska Szkoła Podstawowa Fundacji Clever z Oddziałami Gimnazjalnymi. Drugie miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Raszkowie z siedzibą w Pogrzybowie. Trzecie miejsce po dogrywce uzyskała Szkoła Podstawowa w Budzowie z filią w Grodziszczu wyprzedzając Szkołę Podstawową nr 379 im. Szarych Szeregów w Warszawie.

Wśród szkół ponadpodstawowych triumfowali przedstawiciele podwarszawskiego Zespołu Szkół nr 1 im. M. Wańkowicza w Błoniu. Po dogrywce drugie miejsce zajął ZSP Nr 1 w Kępnie, a trzecie Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Kleszczowie.

Najlpeszym uczestnikiem – osobowością Turnieju został Tomasz Wójcik.

Główną nagrodą podczas 16. edycji wydarzenia jest udział szkoleniu specjalistycznym z zakresu ratownictwa w warunkach górskich organizowanym przez Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe – Grupę Wałbrzysko-Kłodzką i Polskie Towarzystwem Medycyny Ratunkowej, Laureaci dostali również specjalistyczną literaturę, profesjonalne apteczki i vouchery.

 

Wyniki – szkoły podstawowe

Wyniki – szkoły ponadpodstawowe