Przejdź do treści

45 drużyn szkolnych rywalizowało w 21. edycji XXI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc”, które odbyło się 27 maja 2024 roku w Centrum Turystyczno-Sportowym w Nowej Rudzie.

Najlepszą we współpracy wybrana została drużyna IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Janusza Kusocińskiego w Wałbrzychu.

W kategorii klas 4-6 szkół podstawowych wygrała drużyna Zespół Szkolno – Przedszkolny w Marciszowie, która wyprzedziła Szkoła podstawowa nr 18 im Orła Białego w Olsztynie. Na trzecim miejscu podium znalazła się wrocławska reprezentacja Szkoła Podstawowa nr 97.

Pełne wyniki poniżej:

W kategorii klas 7-8 zwycięska okazała się szkoła Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mariusza Zaruskiego we Wrocławiu, za którą stanęły drużyny Szkoła Podstawowa nr 4 im. L.J. Kerna w Jastrzębiu-Zdroju i Szkoła Podstawowa Im. Jana Brzechwy w Radwanicach.

Pełne wyniki poniżej:

Wśród szkół ponadpodstawowych wygrało II LO im. Wł. Broniewskiego w Koszalinie, na drugim miejscu uplasowało się Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Kleszczowie, a na trzecim IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Janusza Kusocińskiego w Wałbrzychu.

Pełne wyniki poniżej:

Uwaga: Numeracja stacji nie jest zgodna z kolejnością, według której drużyny rywalizowały w części praktycznej – jest numeracją techniczną – pomocniczą przy obliczaniu wyników.