XV Turniej Wiedzy „Pierwsza Pomoc”

15. edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc” już za nami. Sprawdźcie wyniki:)

Do Nowej Rudy przyjechało 51 szkół, spośród których 30 reprezentowało szkoły ponadgimnazjalne, a 21 rywalizowało w kategorii gimnazjów.

Najlepszą drużyną w kategorii szkół gimnazjalnych okazało się Powaitowe Gimnazjum Dwujęzyczne z Kłodzka. Drugie miejsce po dogrywce wywalczyło Gimnazjum nr 18 im. Noblistów Polskich ze Szczecina.
Wśród szkół ponadgimnazjalnych triumfowali przedstawiciele Zespołu Szkół Alternatywnych w Kłodzku. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej z Lubania zajął drugie miejsce. Po weryfikacji wyników na trzecim miejscu stanęły drużyny: Zespołu Szkół Samochodowych ze Szczecina, I Liceum Ogólnokształcącego z Kłodzka, Zespołu Szkół z Libiąża oraz I LO z Wałbrzycha.

Najlpeszym uczestnikiem – osobowością Turnieju została Maja Trawińska.

Wartość puli nagród osiągnęła kilkanaście tysięcy złotych. Najlepsi uczestnicy w nagrodę otrzymali zaproszenie na wycieczkę do Brukseli na zaproszenie Kazimierza Michała Ujazdowskiego. Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej wspólnie z GOPR-em i Polskim Towarzystwem Medycyny Ratunkowej zorganizowały natomiast specjalistyczne szkolenie ratownicze. Najlepsi młodzi ratownicy otrzymali także zaproszenie na Zimową Konferencję Medycyny Ratunkowej i Intensywnej Terapii 2018. Laureaci dostali również specjalistyczną literaturę oraz profesjonalne apteczki.

 

Szkoły gimnazjalne – Wyniki XV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc”

Szkoły ponadgimnazjalne – Wyniki XV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc”

Zdjęcia z XV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc”

 

Tagi: